יש לכם חדשות טובות? ספרו לנו!

מה שקרה בווגאס, כבר לא נשאר בווגאס

2722
מה שקרה בווגאס, כבר לא נשאר בווגאס

אירוע הירי הגדול שהתרחש בתחילת החודש בווגאס (2.10.17) מעורר ברחבי העולם שיח, סימני שאלה ותהיות ביחס למניעים העומדים מאחורי אירוע ההרג ההמוני הגדול ביותר בהיסטוריה של ארה"ב, המגיע לאחר שרשרת אירועי ירי שהתרחשו בעשור האחרון.

מתוך התבוננות על מה שתקשורת המיינסטרים מציגה בערוצי החדשות כ-"סיקור האירועים", ניתן לראות אסופות של ידיעות שונות שצצות כל כמה רגעים, אשר בונות בהדרגה תמונת מציאות.

ידיעות אלו מובאות באופיין דרמתי, כזה אשר בונה בנו חוסר וודאות, חוסר אונים, ערפל ופחד.
באמצעות בחירת מילים מסוימות, שימוש בתיאורים ויזואליים ומטאפורות, כגון "זאב בודד" המפעילות רצף אסוציאטיבי בתוכנו, נלחצים בנו כפתורים פנימיים המפעילים אותנו, מנתבים דעתנו אל עבר חשיבה ומסקנה מאוד ממוקדת.

טכניקה זו מובילה אותנו לצפייה באירועים כגון אלו באותו אופיין שבו אנחנו צופים בסרט קולנוע, משמע, אנחנו מקבלים את הדברים כפי שהם מוצגים כצופים סופגים ופאסיביים.
דיון בשאלות כמו: זהותו של היורה, איך הדבר התאפשר, על מי מוטלת האחריות וכו'..שהינן שאלות לגיטימיות וחשובות לבחינה, נכנסות לסלון ביתנו מלוות בתשובות מוכנות מראש וחד-מימדיות, עם כיוון מוגדר מראש,
והופכות אותנו, בעל כורחנו, לשופטים מוטים של המציאות. שופטים המוטרדים ותוהים למה ואיך ארוע כזה התרחש, בעוד שהמידע העומד לרשותנו הוא חלקי. כך האפשרות לשאילת שאלות הגות ובחינה של הקשרים רחבים יותר מתבטלת.

ניתן לחוות את השתלשלות האירועים באופן אחר, בעין ולב פקוחים, המאפשרים מחשבה ובחינה בהירה וביקורתית, חיפוש נקודות מבט נוספות שפותחות להקשרים רחבים יותר, ופתיחות לחשיפת הנסתר והמוסתר, כגון אג'נדות סמויות שאינן מוצגות ומדוברות מעל המרקע.

***

דוגמא לאג'נדה שכזו יכולה להיות כי האירוע המדובר הנו אירוע "דגל כוזב", "False flag"
(*דגל כוזב מתאר מבצע חשאי שמטרתו להשיג מטרות צבאיות, פוליטיות, כלכליות או אידאולוגיות, באמצעות הסוואת הגורמים העומדים מאחוריו, מתוך ויקיפדיה https://he.wikipedia.org/wiki/דגל_כוזב )

מהסרטונים הרבים שהועלו לרשת ע"י אנשים, שככל הנראה נכחו במקום, ניתן לראות יריות מהקומה הרביעית של המלון בו התרחש הירי. הסרטונים אינם תואמים את הגרסה הרשמית שתקשורת המיינסטרים מציגה בה נטען כי אדם אחד, שפעל לבד, ירה מהקומה ה-32 של מלון Mandalay Bay.

מה יכול להיות הדגל הכוזב מאחורי אירוע הירי?
מטרה אפשרית אחת היא יציאה כנגד סעיף בחוקת ארה"ב - 2nd amendment. הסעיף עוסק בזכותו של כל אזרח להגן על עצמו, כלומר לשאת נשק.

יתכן ועל ידי אירועים כאלו ישנו ניסיון לגרום לציבור האמריקאי להאמין שצריך לבטל את הזכות לשאת נשק.
בסריקה של הטוקבקים ברשתות החברתיות אפשר לראות ביטויים כגון: "תראו מה קורה כאשר נשק כל כך נגיש וכל "מטורף" יכול להשיגו בקלות".

*חשוב להדגיש שאנחנו לא תומכים או מתנגדים בזכות לנשיאת נשק, אלא מציעים נקודת מבט שמזהה מהלך מגמתי ומתמשך לאורך זמן לפגימה וביטול החוקה האמריקאית, זריעת פחד וחשדנות אחד כלפי השני, החלשת האזרחים והפיכתם לחסרי הגנה ומשוללי זכויות והגנה (כגון חוקי הפטריוט שהועברו אחרי 9/11), תוך צמצום והגבלה של חופש התנועה והבחירה של "האזרח הקטן".

בו בזמן, מתבצעת העברה הדרגתית של עוד כוח וסמכויות לרשויות החוק והמדינה. הרשויות הפדרליות תופסות יותר ויותר אופי "צבאי" הן מבחינת שיטות הפעולה והן מבחינת ציוד, ומרחב הפעולה שלהן הולך וגדל כל העת.

***

אפשרות נוספת לאג'נדה סמויה אשר עלתה מתוך החקירה שביצענו, היא מה שמכונה “High incident project” שמטרתו היא לגרום לציבור האמריקאי לשנות את דעתו בעקבות אירוע טראומטי בהיקף רחב בגודלו, בסיקור שיקבל ובהשפעתו. במקרה זה - להאמין שגם מקומות עם אבטחה גבוהה מאוד, אינם בטוחים, וכי יש להגביר את האבטחה במרחבים ציבוריים.

פעמים רבות נראה כי אחת התוצאות של אירוע כזה תהיה קידום מטרות מסוימות ו/או השגת רווח אישי / פוליטי / כלכלי (של אדם/ארגון/קבוצה) / פגיעה מהותית בחופש וזכויות האזרח.

מייקל שארטוף, יהודי המוכר לציבור האמריקני מכהונתו כראש סוכנות ה- Homeland Security, משקיע מאמצים במשך תקופה ארוכה בשכנוע הציבור בנחיצותם של מכונות סריקה וגלאי מתכות.

לאחר שפרש מכהונתו, התמנה להיות מנכ"ל חברה המספקת שירותי יעוץ בטחוני, כאשר הלקוח המרכזי ביותר שלה הוא חברה המייצרת את המכונות הללו בדיוק. נסיונות היח"ץ הללו שלו דוחפים לגיבוי בחוק אשר יחייב מרחבים ציבוריים להצטייד במכונות אלו. במסע הטלוויזיוני אותו יזם, הוא משכנע את הציבור האמריקני שהדבר הנכון הוא להעמיד מכונות גדולות לסריקה שתפקידן לאתר נשק, פצצות ועוד, ולהגדיל את תקציב הבטיחות ושינוי הנהלים בשדות התעופה.

אנחנו בישראל מורגלים במציאות בה מכונות סורקות את גופנו וחפצינו, אך ארה"ב, אשר קידשה בעבר זכויות אזרח, חופש ושוויון, עוברת בשנים האחרונות שחיקה של ערכים אלו, לטובת מעבר הדרגתי למדינה אשר משאבים ומאמצים רבים מופנים כנגד אזרחיה שלה.

צעד שכזה מהווה פגיעה והפרה של התיקון הרביעי בחוקת ארה"ב (חיפוש והחזקה בניגוד לחוק, וחשד סביר), מהווה פגיעה בבריאות הציבור, כיוון שאותו הליך סריקה גורם לנזק בריאותי לעובר אותו, וכמובן חוק זה יסדר את שארטוף כלכלית. עוד התגלה כי אותו שארטוף מקושר לשלדון אדלסון אותו כולנו מכירים.

אז מה הקשר לווגאס? מקרה כמו זה יכול להוביל את הציבור האמריקאי לחוש כי פתרון אפשרי ל״חוסר הביטחון״ השורה כעת בכל פינה לכאורה, הוא הצבת מכונות סריקה וגלאי מתכות במקומות ציבוריים, כמו אלו שבשדות התעופה. כך שכאשר פתרון זה יוצע כחוק חדש, תהיה קרקע פורייה לקבלתו בקרב הציבור.

אלו הן שתי זוויות להתבוננות על מה שקרה אשר בחרנו להביא. ניתן לקרוא ולחקור עלייהן בהרחבה ברשת וישנן דעות והסתעפויות נוספות לחקירה. לא הבאנו את כל התמונה - גם כי זו לא מטרת הפוסט וגם כי איננו מתיימרים להביא תמונה שלמה או אמת אחת, המציאות היא מורכבת ומרובדת ו"האמת" רחבת יריעה בהרבה ומכילה בתוכה חלקים רבים המצטרפים כולם בתמיכה והשלמה הדדית לתמונת מציאות.

***

הסברה כי האירוע מתוכנן מראש ועומדות מאחוריו אג’נדות הון-שילטון. מהווה דוגמה לאופיין שחוזר על עצמו בדרכים שונות ומשונות לאורך ההסטוריה.

האם יתכן שאנשים מתים בגלל שאדם / קבוצה של אנשים מחפשים להתעשר ולצבור כוח?
לרובנו זה לא נתפס כאפשרות סבירה, כי האופציה שדבר כזה בכלל מתקיים מערערת את בסיסי הביטחון והאמונה שלנו ומאיימת על הנחות חיים אנושיות בסיסיות.
למשל מלחמות.
מחוץ לתקשורת המיינסטרים, ישנם חוקרים עצמאיים רבים, החולקים ברשת את ממצאיהם. כחלק מהם, גם אנחנו שותפים לדעה שפעמים רבות הסיבה לצאת למלחמה הייתה לצרכים פוליטיים, כלכליים ו/או טריטוריאליים.
כאשר הניסיון לשכנע את הציבור השבע ממלחמות שמלחמה היא לגיטימית ונחוצה לא מצליח, תבוצע שורת מהלכים, ע"י כאלו המושכים בחוטים מאחורי הקלעים ומקיימים קשרי הון-שלטון מתוך המערכת עצמה או מחוצה לה, אשר ינתבו את דעת הציבור שאינו ער לכך, לתמוך במהלך אשר לפני זמן קצר התנגד לו.

***

מניעי השליטה מביאים פעמים רבות אנשים לקהות רגשית, ומשהו מאוד הישרדותי ושרירותי משתלט על יכולת הבחירה המפוקחת, תוך עיוורון או התנערות מאחריות להשלכות הנרחבות שיש לפעולות אלו על הכלל. אנחנו רואים זאת מכל עבר, שמהלך עסקי שמיטיב עם אחד (איש עסקים, חברה, תאגיד, מדינה) בא על חשבון אחר (אדם, אזור, מדינה, הפלנטה שלנו, בעלי חיים, מגזר אחר ועוד)

אנחנו מעיזים לחלום את בסיסי ההישרדות והתחרות על משאבים מתפוגגים, לטובת אומץ להביט בכל מה שעולה בנו כחברה, מתוך שקיפות שתביא הזדמנויות חדשות של אמונה כי אפשר גם אחרת. לא חייבים להפעיל מניפולציות כדי להרוויח כסף או כוח. ניתן להשיג פיתוח אישי ועושר, גם מבלי לפגוע ברווחתו של אחר ובזכות הבסיס שלו לחיים והגנה.

מתוך כך שמידע רב פתוח, מוזרם ומשותף ברשת, מונגשות לכל אדם זוויות נוספות להתבונן דרכן על האירועים. זוויות אלו יכולות להרכיב תמונה אחרת, שאינה קוהרנטית עם "העמדה הרשמית".

לכל אחד עומדת הזכות והיכולת להפעיל מחשבה חופשית ובחינה אישית, ולא עוד קבלה של סיפור לעוס, חלקי, חד מימדי ומגמתי שמוגש אלינו בכפית לפה ואנחנו מקבלים אותו ב- "אמן".

אנחנו מאמינים שההשלכות של האירוע הקשה הזה יכולות להיות גם אחרות: בחירה של רבים בהתעוררות ואיחוד שורות בקרב העם האמריקאי, עלייה באקטיביות ופעולה משותפת, חוצת מגדרים וזהויות, מאוחדת, בעד האדם והעם, ולא כנגדם, ופיגוג בעוד רמה של שלטון הצללים ההולך ונחשף, תוך יצירת מערך משותף החותר לחיים הרמוניים.

מתוך דף הפייסבוק מקונספירציה לטרנספורמציה

***

קישורים להמשך חקירה:

הצעות של הילרי קלינטון בהמשך להגבלת נשיאה של כלי נשק

נקודת מבט של רוברט סטיל

גלאי מתכות

מייקל שארטוף

מקונספירציה לטרנספורמציה

הערוץ מהווה גשר בין עולם הקונספירציה לתהליך הטרנספורמציה של הכלל והפרט דרך הנגשת התכנים מזוויות התבוננות שונות. 

מקונספירציה לטרנספורמציה

הערוץ מהווה גשר בין עולם הקונספירציה לתהליך הטרנספורמציה של הכלל והפרט דרך הנגשת התכנים מזוויות התבוננות שונות.