יש לכם חדשות טובות? ספרו לנו!

מחלום למציאות - יש דרך חדשה ללכת לעבודה

8568
מחלום למציאות - יש דרך חדשה ללכת לעבודה

שיחה עם אייל מכבי, מפתח מיזם Work lab, בן 36, מטבעון. 


בימים אלה אתה מוציא לאור מיזם חדש- Work lab., שעוסק בדרך אחרת ללכת לעבוד.  מאיפה צמח הרעיון?

אחרי שסיימתי את התואר במנהל עסקים הלכתי לעבוד בשוק החופשי בחברת סטארט אפ בתחום ההיי טק. היית צריך להשיג לקוחות חדשים שיקנו את התוכנה, בעיקר חברות ברוקרים. ידעתי להסתדר שם, הבנתי את השפה, התקדמתי בתפקידים, אבל זה הרגיש לי לא משמעותי ומשעמם. הייתי שם בעיקר בשביל הבטחה לעתיד כלכלי טוב יותר.

זה לא סיפק אותי. פרנסה חשובה לי, כמו לכל אחד אחר, אבל לא בכל מחיר. אחרי תקופה התפטרתי, לא יכולתי להגיע לשם יותר, הגוף לא קם לעבוד ולא אפשר לי ללכת לשם.

אז החלטתי לקחת שנת חופש. ראשונה מתוך 3 בעשר השנים האחרונות. מטרת שנת החופש היתה להחזיר הנאה ושמחה לחיי.

הרגשתי שאני מקדיש כל כך הרבה שעות לעבודה וכשמקום העבודה לא עושה לי טוב, אז מה קורה פה...

יצאתי להרפתקה שמטרתה היתה לבדוק לאן הסקרנות הטבעית שלי לוקחת אותי. התחלתי ללמוד מלא תחומים חדשים. אימפרוביזציה, ציור, שיטות להרגעת מתחים, מדיטציות, להיות הרבה בטבע.

שאלתי את עצמי שאלות שונות, כמו - מתי הכי נהניתי מלעבוד במשהו?

לאן המשכת?

משכה אותי מאוד עבודה עם קהילות ועם ח'ברה צעירים, והתקבלתי להיות מנהל כפר סטודנטים בעמותת איילים בעכו העתיקה.

שם התחיל לצמוח החזון של Work lab.. התחלתי לבדוק רעיונות חדשים שהיו לי בהקשר של עבודת צוות והוצאה לפועל של חלומות. אספתי את הכפר וניסחנו חזון לקהילה שלנו. הוצאנו חזון של קהילה יוצרת עם דגש על ערבות הדדית וקשר עם הסביבה שלנו. יצאו פרויקטים מדהימים ונרקמו הרבה קשרים בינאישיים. האנשים בכפר גילו על עצמם הרבה דברים דרך העשייה.

אחרי שנה החלפתי תפקיד, והתחלתי לנהל את מחוז דרום של העמותה בה עבדתי. בתפקיד הזה ראיתי דברים יותר מגבוה.  התחלתי להבין איך הדברים עובדים, איך תקציבים באים ואיך פרויקטים גדולים יוצאים לפועל. בין היתר ניהלתי את פרויקט הסטודנטים בלוד, במסגרתו הקמנו כפר מכולות חדש, והייתי מעורב בפרויקטים שונים ויצירתיים. הבנתי את האימפקט שיש לרעיון טוב ולקבוצה של אנשים שמתאגדת תחתיו. ואת הכוח שיש לנו ליצירת שינוי בסביבתנו.

הבנת איך רעיון יכול להתגלגל מחלום למציאות.

ממש. וזה נתן לי המון כוח והשראה.

אלו היו הנבטים הראשונים שלWork lab.. ראיתי שיש שם משהו עם הסטודנטים שממש עובד, כמו קסם. היינו מוציאים פרויקטים וכל אחד מצא עצמו תורם בדרך אחרת. למשל, מישהי גילתה את כישוריה כגייסת משאבים, מישהי אחרת הפכה להיות אשת יחסי הציבור שלנו, אחד הבחורים הפך להיות מפיק בפועל, ועוד ועוד. התנסינו בעשייה עשירה.

לאורך כל התקופה היה לי חבל שזה קורה רק במהלך אחה"צ-ערב. במהלך היום הסטודנטים עסוקים בלימודים שלהם, וכפר הסטודנטים היה פרויקט צד בשבילם, כמו משהו על הדרך.

הדהדה לי כל הזמן שאלה- האם יש דרך לעשות את זה לא על הדרך, אלא כעיסוק המרכזי שלנו? האם אפשרי להעביר את עיקר זמננו בעבודה משותפת ויצירתית, ובהוצאה לפועל של פרויקטים מדליקים?

בד בבד לכל ההתרחשות בכפרי הסטודנטים, התחלתי ללמוד משהו שנקרא ליווי יצירתי. לעזור לאנשים להוציא פרויקטים שלהם לאור. ליוצרים, לא רק לאנשים מתחומי האמנות, אלא גם מתחומי חברה, קהילה ועסקים. מסתבר שהרבה אנשים חווים קשיים שונים בדרכם ולומדים כלי עזר לחזק את המקומות האלה, לומדים איך לבטא בצורה מיטיבה יותר את התשוקות שלהם ולהשמיע את הקול שלהם בעולם.

ומתוך השילוב של העולמות האלו, והדחף לענות על השאלות שהעסיקו אותו בעשייה שלי, התחלתי לפתח את מיזם Work lab..

מה זה  Work lab. בעצם?

Work lab. זה בעצם מקום, מרחב חדש בין להיות עצמאי ללהיות שכיר. זו פלטפורמה לאנשים לפתח בעצמם את עבודתם, בדרך חדשה, יחד עם עוד אנשים שעוברים תהליך דומה לשלהם. בפועל, עובדים בקבוצות של 15 אנשים. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע למפגש בן 3 שעות. עוברים תהליך משולב של למידה ורכישת כלים, לצד תהליך חקר אישי, ובהמשך מוציאים לפועל פרויקטים חדשים לעולם.

מה זה תהליך חקר?

חוקרים מה מדליק אותי, מה מרגש אותי, מהם הכישרונות והיכולות שלי, והאם יש מקום בו כל זה יכול גם להתחבר לאיזשהו צורך בעולם.

חוקרים איך הסיפור האישי שלי פוגש אותי ומשפיע עליי ביציאה לעשייה בשלב זה בחיים. למשל, נניח גיליתי בתהליך החקירה שכילד היה לי מאוד קשה לראות את סבא שלי יוצא לפנסיה. פתאום אחרי שכל חייו היה פעיל ורכש ידע וניסיון, הוא מרגיש חסר משמעות ומנותק מהחברה סביבו. זה חלק מסיפור החיים שלי, מהנראטיב שלי, שיוצר אצלי איזשהו דחף. זה חשוב לי, זה נוגע בי ועשוי לגרום לי לנוע בחוסר נוחות. הדחף הזה יכול ממש לעורר עשייה מסוימת בחיים, להניע, כי הוא מחזיק הרבה אנרגיה אצלנו. לכל אחד הנרטיב שלו.

באתר של המיזם, מדובר על Work lab. כמרחב עבודה שמאפשר תהליך יצירתי. למה הכוונה?

תהליך יצירתי זה איזושהי התאספות של כל מיני גורמים בתוכי ובסביבה שלי שמביאה משהו חדש ואותנטי לעולם. למשל, אמן שמחפש מקור השראה לפסל חדש שהוא רוצה ליצור. הוא מסתובב בעיר ורואה עובדים זרים עובדים על פיגומים, ומשהו שם מתעורר בתוכו ומניע אותו לפעולה. משהו במפגש בין החוץ והפנים יוצר תנועה והשראה ומביא גם עשייה. זה יכול לקרות בתחומים רבים, ולא רק באמנות.

ב Work lab.לב אנחנו מוצאים דרך אחרת לעבוד. כלומר, במקום שאדם יחפש במדור דרושים איזו פונקציה ספציפית, הוא יפתח את העשייה שלו בעצמו ועם תמיכה ושיתוף פעולה של עוד אנשים. כל אחד מהמשתתפים יכול גם להצטרף לפרויקטים אחרים לפי המשיכה האישית שלו.

למה התהליך והעבודה נעשים דווקא בקבוצה, ולא בתהליך אישי?

התהליך הוא קבוצתי ואישי. הקבוצה חשובה, היא מהווה מקור לתמיכה והפריה הדדית. נפגשים כל שבוע, מכירים ומתגבשים, ואחרי שלב החקירה מתחילים לשחק עם החומרים ולבנות אב טיפוס – פיילוטים לפרויקטים. בחלק הזה הקבוצה נהיית עוד יותר משמעותית.

במה?

אחד הדברים הוא שיתוף כישרונות. יכולה להיות למשל פונקציה ספציפית שאני צריך כדי להוציא את הפרויקט שלי לפועל, ויכול להיות שיהיו ח'ברה מתאימים מתוך הקבוצה שיוכלו לענות על הצורך הזה. אולי אני צריך מעצב אתר, אולי אני צריך עזרה בהפצה של רעיון או כל דבר אחר.

הקבוצה גם משמשת להפרייה הדדית. למשל, רעיון שמישהו בקבוצה מפתח, יכול להעיר בי תחושת מסוגלות או להצית אצלי רעיון חדש. בתהליך מקבלים הרבה פידבק מחברי הקבוצה, שיכול לעזור לי להבין איפה אני נמצא, ואיך אני יכול להמשיך קדימה בצורה הטובה ביותר.

בנוסף, הקבוצה היא מקור לתמיכה. חברי הקבוצה שותפים ותומכים אד בשני, גם בהצלחות וברגעי השמחה, וגם כשנתקלים בקשיים בתהליך.

למה צריך בעולם העבודה של היום, דרך חדשה ללכת לעבוד? אולי פשוט לא מצאת את המקום עבודה הנכון לך?

תמיד הרגשתי שאני לא יכול למצוא את עצמי בתחום עשייה מוגדר ויחיד. אני אוהב להתעמק בכמה נושאים במקביל, לגעת בכל מיני תחומים, ואני רואה סביבי לא מעט אנשים שמרגישים דומה לי.

 Work lab. זו מסגרת בה כל אחד יכול לבנות את הדרך המתאימה לו, באמצעות הקשבה ודיוק.

בעולם העבודה היום, לרוב אדם רוכש השכלה או מקצוע פרקטי, ומתחיל לחפש עבודה במסגרת שהכי מתאימה לו. לכל ארגון יש את התרבות הארגונית שלו, עם מדדים, מטרות ויעדים שצריך לעמוד בהם. אני מצאתי שהרבה פעמים המטרות והיעדים שלי לא חפפו את המטרות והיעדים של הארגון.

הרבה מחקרים מראים שאנחנו לומדים שלעבוד בפונקציה ספציפית זה הפוך ממה שדור ה Y מחפש היום. אנחנו מחפשים סביבה דינמית, שאפשר להשפיע בה ולקחת החלטות, שמותר לטעות בה. שלא הכל מונע משיקולי רווח, אלה שגם הנאה ומשמעות משחקים תפקיד חשוב.

ב Work lab. יש דגש על ה'מה' וה'איך' בעבודה שלנו – גם במה אני עובד וגם איך אני רוצה לעשות את זה. כשנותנים  מענה לשתי השאלות האלה יכול לבוא משהו אחר. מהניסיון שלי המשהו הזה הוא הרבה יותר ממלא ומספק. ואלו הדברים שהפרויקט בא לענות עליהם – יצירת סיפוק בעבודה ומשמעות, לצד רווחיות ופרנסה שגם מאוד חשובים.

אתה יכול לספר מה היו מקורות ההשראה שלך לפרויקט?

השראה גדולה היווה עבורי אדם בשם ריקרדו סמלר, בחור ברזילאי שקיבל מאבא שלו בירושה חברה למנועים ימיים. הוא ראה שהעובדים שלו לא שמחים ועושים את העבודה בחוסר חשק. הוא החליט לבדוק האם זה יכול להיות אחרת, לא רק עבור החברה אלא גם עבור העובד. הוא שינה חוקים ותקנים של החברה, והעמיד מודלים חדשים. התוצאה הייתה שינוי מקצה לקצה של אופן העבודה- מארגון היררכי לארגון שעובד באופן הרבה יותר שיתופי. הוא בנה מודל של עבודה בקבוצות אוטונומיות, בהן כל צוות הוא יחידת רווח שלוקחת את ההחלטות שלה בעצמה. העובדים אחראים על הכל, על מה הם עובדים, עם מי, ואפילו כמה הם מרווחים. הם קיבלו הכשרה לרכישת כלים לפיתוח יצירתיות ויצאו לדרך.

התוצאות היו מדהימות. החברה גדלה לאלפי עובדים, מחזור רווח של מעל מיליארד דולר בשנה, וזה הפך למקום המבוקש ביותר לעבוד בברזיל לפי סקר שנעשה לפני כמה שנים. אנשים כמעט ולא עוזבים את המקום עבודה. הוא נותן לאנשים לבחור באיזה שעות הם עובדים ועל מה וכמה הם מרוויחים. הוא נותן לכל עובד את כל המידע כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, והכל נעשה בדיאלוג בתוך קבוצת הפרויקט.

שקיפות, חופש עצמאות.

בדיוק. לפי תפיסתו, שבמקרים רבים אני שותף לה, ארגונים מתייחסים לעובדים שלהם כמו לילדי קטנים שלא מסוגלים לקחת אחריות על הבחירות שלהם. הוא ביקש לשנות את זה, לתת בעובדים אמון ולהתייחס אליהם כמבוגרים שיכולים לקחת אחריות על זמנם ועל מה הם עושים איתו.  

מקור השראה נוסף היא מורה לדרך ושותפה לעשייה שאני מאוד מעריך, רונה רענן שפריר. רונה היא מורה בכירה להתמקדות (פוקוסינג) ומפתחת מודלים חדשים לעבודה בשדה היזמות. אני למדתי אצל רונה במשך שנתיים, ולקחתי המון מהלמידה איתה.

רונה מדברת על כך שיצירתיות זה לא משהו ששמור רק לאמנים, אלא זו דרך חיים. זו היכולת לחקור את הפנים ולאפשר לזה לצאת החוצה. הרעיונות שהיא מדברת עליהם, עקרונות הליווי היצירתי, נמצאים בבסיס תהליך החקירה שאנחנו עושים בWork lab..

אז מה החזון שלכם ב Work lab.?

החזון שלנו הוא שמיזם  Work lab.יהיה נגיש לאנשים בכל מיני מקומות בארץ, שיוכלו לקחת חלק בתהליך של פיתוח עבודה חדשה עבורם, ולעבור את התהליך הזה יחד עם אחרים שעוברים תהליך דומה. המטרה בסופו של דבר היא שאנשים ייצרו לעצמם מציאות תעסוקתית שבה הם יקומו ליום עבודה עם חיוך על הפנים.

לסיום, תספר לנו על ערב המבוא ל-Work lab.

ערב המבוא הראשון לפרויקט יערך ביום חמישי הקרוב, 16.3.2017, בשעה 20:00 במקום מקסים שנקרא 'מיה- בית לביטוי', במושב חופית (צמוד למחלף בית ינאי).

ערב המבוא נועד לכל מי שמתעניין במיזם וברעיונות שמניעים אותו, ורוצה לשמוע עוד. מי שירצה יוכל להצטרף אלינו. בערב נציג את המיזם וחזונו, כמו כן נארח את רונה רענן שפריר להרצאה על האפשרות לחיים יצירתיים.

הערת העורכת: אחרי פגישה נפלאה להכרות אישית, מזמינה מאד להגיע להסתקרן :) (לי גריין)

פרטים נוספים בעמוד האירוע בפייסבוק

דף הפייסבוק

או באתר

Worklab

מפתחים רעיונות חדשים. מוציאים אותם לפועל.
בWorklab עוברים תהליך אישי של חקירה יצירתית אשר בסופו מנביטים רעיון למיזם המבוסס על התשוקות והמיומנויות שלכם ומחובר לצורך אמיתי בעולם.
התהליך מתקיים במסגרת קבוצתית-צוותית, שבה מפתחים את הרעיון ומוציאים אותו אל הפועל.

Worklab

מפתחים רעיונות חדשים. מוציאים אותם לפועל.
בWorklab עוברים תהליך אישי של חקירה יצירתית אשר בסופו מנביטים רעיון למיזם המבוסס על התשוקות והמיומנויות שלכם ומחובר לצורך אמיתי בעולם.
התהליך מתקיים במסגרת קבוצתית-צוותית, שבה מפתחים את הרעיון ומוציאים אותו אל הפועל.